İhracat Danışmanlığı

Yurt dışına açılmak veya mevcut satış hacmini arttırmak isteyen firmaların konusunda uzman personel bulması, uyumlu ekip oluşturması ve oluşturulan kadroların sürekliliğini sağlaması kolay değildir.

Personel ve kadroların satış olsun veya olmasın istihdam edilmesi firmalara ciddi maliyetler yaratmaktadır. İş bağlantısı ve müşteri ziyaretleri için yurt dışı gezilerin yapılması çeşitli maliyetlere neden olmaktadır. Ayrıca istihdam edilen personelin ayrılması durumunda başlatılan ilişkilerinde devamlılığı riske girmektedir. Bunun sonucunda da karlılık sağlayabilecek potansiyel pazarlar firma yönetimleri tarafından maalesef olumsuz olarak algılanabilinmektedir. Bu tarz sorunlar ile karşılaşılmaması ve firmaların uluslararası pazarlara yönelik mevcut yapılarını emin adımlarla geliştirebilmesi için ihracat aksiyonları alırken doğru bir planlama ve efektif bir strateji ile hareket etmeleri gerekmektedir.

Bu noktada Markakobi olarak; alanında uzman profesyonellerimiz ile iş ortaklarımızın gerçekleştirilecekleri ihracat aksiyonlarında planlanma sürecinden teşvik sürecine kadar tüm konularda işbirliği yaparak destek sağlamaktayız.

Bizimle çalışmanın avantajları

  • İş ortağımıza pazar koşulları ile alakalı detaylı bilgi sağlarız.

  • İş ortağımızın nasıl temsil edilmesi gerektiğine karar verir ve buna uygun bir yapı oluşturmasını sağlarız.

  • İş ortağımızın ürün ve hizmetleri için satış kanalları ve pazar yaratması için çalışmalar yaparız.

  • İş ortağımıza teknik, ticari ve lojistik konularda sürekli destek veririz.

  • İş ortağımıza mevcut durum konusunda sürekli bilgi verir ve yeni stratejiler oluşturmasına yardım ederiz.